Obrazek nagłówka

MOTO-AGRO JACEK BŁOCH, DARIUSZ DZIUBA SP. J.

Wyłączny importer opryskiwaczy marki FarmGem

O firmie

Główy importer opryskiwaczy FarmGem

Firma Moto-Agro Jacek Błoch, Dariusz Dziuba sp. j. nawiązała w 2014 roku współpracę dealerską z brytyjskim producentem opryskiwaczy rolniczych, sadowniczych oraz specjalnego przeznaczenia – firmą FarmGem Ltd. Jako wyłączny importer na terenie kraju Moto-Agro zorganizowało sieć subdealerską obejmującą swym zasięgiem całą Polskę.

 
farmgem-ltd-dealer-moto-agro

 

FarmGem Ltd.

Firma FarmGem Ltd. została założona przez trzy osoby od kilkudziesięciu lat związane z branża rolniczą, obecnie zajmują oni główne stanowiska kierownicze w firmie: Terry Fixter – Dyrektor Generalny, Mike Would – Dyrektor oraz Brian Knight – Dyrektor.

 
farmgem-ltd-opryskiwacze

 

Historia firmy

1984
Firma Gem Sprayers Ltd, założona została w czerwcu 1984 roku przez Mike’a Would’a. Pierwszą maszyną wyprodukowaną przez firmę był 800-litrowy zbiornik z 12-metrową belką polową, zaprezentowany podczas wystawy rolniczej East of England Show w czerwcu. Była to pierwsza, wyprodukowana w Wielkiej Brytanii maszyna z wszechstronnym zawieszeniem belki polowej wyposażona w innowacyjny układ antyodchyleniowy.

1985
Wprowadzenie na rynek nowej linii niskozaczepowych opryskiwaczy zaczepianych wyposażonych w 2000-litrowy zbiornik oraz 12-metrową belkę polową. Wyprodukowano 23 opryskiwacze tego typu.

1986
Oferta opryskiwaczy zaczepianych poszerzyła się wraz z wprowadzeniem 2000-litrowego „Self-Trak’a” wyposażonego w unikalny dyszel przegubowy pozwalający kołom opryskiwacza podążać za „śladem” tylnych kół ciągnika, ograniczając przy tym szkody upraw. Oferta belek polnych zwiększyła się do 18 metrów.
„Slimline” opryskiwacz zawieszany został również wprowadzony do oferty. Wyposażony był w 1000-litrowy zbiornik oraz belkę polową o szerokości do 18 metrów. Gem wprowadził koncepcję zbiornika wykonanego z wąskich profili, który był zawieszany blisko ciągnika zwiększając tym samym stabilność. Oba produkty podwoiły produkcję firmy.

1987
Linia 2000-litrowych opryskiwaczy montowanych na nośnik została wprowadzona dla ciągników specjalistycznych (Mercedes – Unimog, Mercedes – MB Trac, nośnik narzędzi Fendt, itp.). Oferta belek polowych poszerzyła się o 24-metrowe belki umożliwiające złożenie belek do 12-metrowej szerokości roboczej, oraz ich rozłożenie do 24 metrów. Nowy anty-odchyleniowy system został wprowadzony dla powiększenia stabilności opryskiwaczy wyposażonych w szerokie belki polowe.

1988
Oferta opryskiwaczy zaczepianych poszerzyła się wraz z wprowadzeniem 2500-litrowych opryskiwaczy „Steer Trak” charakteryzujących się hydraulicznie załączanym skrętnym dyszlem zmniejszającym promień skrętu. Był to również pierwszy, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii opryskiwacz wyposażony w standardzie w zbiornik induktora chemicznego dla bezpieczniejszego użytkowania środków chemicznych.

1989
Firma Gem zmieniła swoją siedzibę i przeniosła się do znacznie większej fabryki na przedmieściach Londynu w Wielkiej Brytanii. Oferta wyposażenia opcjonalnego do opryskiwaczy zaczepianych została poszerzona, włączając w to nowy 3600-litrowy zbiornik. Firma Gem podniosła bezpieczeństwo operatora i środowiska poprzez wprowadzenie do oferty zbiornik czystej wody oraz schowek na ubrania ze zbiornikiem na czystą wodę do mycia rąk – pierwszy brytyjski producent, który wprowadził tego typu udogodnienia.

1990
Linie „Slimline” opryskiwaczy zawieszanych poszerzyła się wraz z wprowadzeniem zbiornika o pojemności 1200 litrów. Wprowadzenie do oferty szybko agregowanych opryskiwaczy zawieszanych przednich, oferujących znakomitą widoczność przy zastosowaniu zbiorników o pojemności 800 i 1000 litrów.

1991
Firma Gem Sprayers otrzymała prestiżowy nagrodę RASE (Królewskie Towarzystwo Rolnicze Anglii) – srebrny medal za opryskiwacz ciągniony „Self-Trak”. Charakteryzował się on unikalnym dyszlem, który łączył się z belką zaczepu ciągnika i wyposażony był w hydrauliczny system tłumienia w celu zapewnienia stabilności przy większych prędkościach w transporcie drogowym.

1992
Linia opryskiwaczy montowanych na nośnik została poszerzona przez przystosowanie ich do nowych ciągników systemowych (JCB Fastrac i ciągników Multidrive). Wyposażone w prosty i szybki system demontażu z ciągnika. Podczas targów SIMA w Paryżu zaprezentowana została 24-metrowa poziomo dzielona belka.

1993
Nowa linia „Midget” została wprowadzona – opryskiwacze zawieszane o lżejszej konstrukcji, dostępne ze zbiornikami o pojemności 800 i 1000 litrów, oraz 12 i 15-metrowymi belkami polowymi. Odpowiednie dla mniejszych ciągników o mocy powyżej 60 km/h. Bogate wyposażenie standardowe zawierające hydrauliczną obsługę belki polowej, sterowanie elektryczne z wnętrza ciągnika oraz pełen pakiet bezpieczeństwa użytkownika skutecznie przyciągnęły mniejszych rolników z innych rynków – produkcja wzrosła o 50%.

1994
Pierwszy opryskiwacz samojezdny firmy Gem – „Sapphire” został wprowadzony do oferty i zaprezentowany z powodzeniem na „Royal Smithfield Show” w Londynie. Charakteryzował się on 6-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 124 kM, 2500-litrowym zbiornikiem i 24-metrową belką polową. Jest to pierwszy wysoko-prześwitowy pojazd z kompletnym zawieszeniem, pozwalającym na wybór ilości skrętnych kół (2 lub 4). „Sapphire” zdobył 25% brytyjskiego rynku w pierwszych latach produkcji.

1995
3600-litrowy opryskiwacz „Steer Trak” z automatycznym dyszlem skrętnym został wprowadzony do oferty. System „Auto-Trak” elektronicznie wyczuwa skręt ciągnika i skręca dyszel w celu ustawienia kół opryskiwacza za kołami ciągnika zmniejszając tym samym zniszczenia upraw. Nowe udogodnienia poprawiające bezpieczeństwo to błotniki, hydrauliczna instalacja hamulcowa oraz oświetlenie drogowe.

1996
Dobudowa fabryki Gem zwiększyła powierzchnię produkcyjną o 697 m², oraz pozwoliła na dobudowę nowej powierzchni biurowej z przodu budynku. Oficjalnego otwarcia nowej części budynku dokonał ówczesny Minister Rolnictwa (Członek Parlamentu) Douglas Hogg. Zawieszana gama opryskiwaczy „Diamond”, dostępna ze zbiornikami o pojemności 1000 i 1200 litrów oraz belkami polowymi o szerokości od 16 do 21 metrów, została wprowadzona do oferty pozwalając firmie Gem na pomyślne dotarcie do średnich gospodarstw potrzebujących większych belek polowych. Nowymi opryskiwaczami ciągnionymi wprowadzonymi do oferty firmy była seria „MultiTrak” o pojemności zbiornika 2600 lub 3000 litrów. Najnowszy hydraulicznie tłumiący wstrząsy dyszel kopiowania śladów kół ciągnika, przystosowany do większych maszyn, z unikalnym dodatkowym sworzniem zaczepu poprawia właściwości jezdne podczas poślizgu w terenach górzystych. Stabilność podczas transportu poprawiona została przez zastosowanie hydraulicznego zamka sworznia. Opryskiwacz „Emerald”, mniejszy i lżejszy z gamy opryskiwaczy samojezdnych, został wprowadzony do oferty. Wyposażony został on w silnik o mocy 104 kM, 2000-litrowy zbiornik oraz w belkę polową o szerokości do 24 metrów. Beli o szerokości 28 metrów zostały wprowadzone do większych opryskiwaczy zaczepianych i samojezdnych.Od tej pory, Gem uważany jest za krajowego lidera w produkcji opryskiwaczy samojezdnych, zaczepianych i montowanych na ciągnikach specjalistycznych.

1997
Opryskiwacze Gem zdobyły dwie nagrody podczas „Royal Show”. Tym razem, Królewskie Towarzystwo Rolnicze Anglii przyznało srebrny medal dla opryskiwacza samojezdnego „Sapphire” oraz nagrodę za nowy produkt dla opryskiwacza ciągnionego „Multi Trak”.Firma Case IH ogłosiła przejęcie Gem Sprayers podczas „Royal Show” w czerwcu.

1998
Za ogromne osiągnięcia w rozwoju mechanizacji w rolnictwie, firma Case IH otrzymała nagrodę „Sir Roland Burke Perpetual Challenge Machinery Trophy” (tłum. Nieustanny Pojedynek Maszyn). Jury dokonało wyboru na podstawie innowacji technicznych, jakości produktu oraz obsługi klienta. Nagroda została wręczona przez męża Królowej Elżbiety II – Księcia Edynburga.

2000
Produkcja mniejszych opryskiwaczy zawieszanych zostaje przeniesiona do głównego producenta opryskiwaczy na Węgrzech – firmy Farmgep.

2003
Case IH/CNH ogłasza, iż zamierzają oni wstrzymać produkcję opryskiwaczy w fabryce Lincolna i tym samym wycofać się z produkcji opryskiwaczy.

2008
Mike Would i Terry Fixter wspomagają firmę Farmgep swoim doświadczeniem w konstruowaniu oraz wsparciem technicznym podczas procesu konstruowania nowych maszyn.

2009
Mike Would, Terry Fixter oraz Brian Knight dostrzegli możliwość rozwinięcia obecnej współpracy z firmą Farmgep Kft poprzez użycie ich (łącznie) 90-letniego doświadczenia w konstruowaniu opryskiwaczy polowych, oraz wykorzystaniu węgierskiej fabryki do produkcji nowej linii opryskiwaczy. Nowe produkty FarmGem łatwo kojarzą się z jakością oryginalnych opryskiwaczy Gem Sprayer, jednak oferta jest uzupełniona przez nową generację belek polowych, ram i zbiorników, zarówno w przypadku opryskiwaczy zawieszanych jak i ciągnionych, a także charakteryzują się nowoczesnym wyglądem.

2010
W celu poszerzenia oferty, firma FarmGem rozpoczęła współpracę z europejskimi producentami maszyn rolniczych. Oferta firmy stała się tym samym bardzo interesująca dla dystrybutorów maszyn rolniczych w Europie Zachodniej i Wschodniej, którzy chcieli ją przedstawić swoim klientom. W ofertę FarmGem wchodzą: opryskiwacz do zaprawiania zboża, opryskiwacze specjalistyczne, ciągnione i zawieszane opryskiwacze sadownicze, opryskiwacze polowe o pojemności od 600 do 4200 litrów, odladzacze lotniskowe oraz linię lekkich i ciężkich agregatów uprawowych.
FarmGem poszerzył swoją ofertę o dwa nowe modele opryskiwaczy zaczepianych Diamond 2500 litrów z wszechstronną belką polową o szerokości 12/20/24 metrów oraz Diamond 4200 litrów ze automatyczną skrętną osią i belkami polowymi do 30 metrów szerokości.